1. Im bliżej końca roku kościelnego, tym usilniej napomina nas liturgia, by robić bilans życia, spłacać zaciągnięte długi i gromadzić tego rodzaju skarby, które ostoją sięw dniu przyjścia Pana. Nie zapomnijmy uwzględnić w tym bilansie i naszych – jakże licznych grzechów zaniedbania. Jest jeszcze czas. Jeszcze obejmują nas nie karzące ręce Sądu, ale cierpliwe ramiona Miłosierdzia. Jeszcze w zasięgu ręki – o tu, na ołtarzu – czeka na nas dar, który swoją mocą wyrównać może i przekreślić każde ujemne saldo życia.

2. W całej diecezji tarnowskiej czytany jest dziś List Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

3. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       PONIEDZIAŁEK – św. Rafała Kalinowskiego,
       WTOREK – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,
       ŚRODA – św. Cecylię, Patronkę muzyki kościelnej,
       PIĄTEK – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy,
       SOBOTA – św. Katarzynę Aleksandryjską.
       Życzenia.

4. W przyszłą niedzielę w której oddaje się cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, przypada zakończenie roku liturgicznego, święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 przyjęcie chłopców do grona ministrantów.

5. W przyszła niedzielę dar serca do puszek przeznaczony jest na Kościół w Potrzebie.

6. Spotkanie formacyjne dla uczniów klas VI i VII Szkoły Podstawowej z Jamnicy i Zawady oraz klas II Gimnazjum z Zawady, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w piątek 24.11.2017 r. o godz. 18:00. Na spotkanie zapraszamy również rodziców.

7. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu: we wtorek i środę od godz. 16:30 do godz. 17:30 oraz w piątek od godz.  8:00 do godz. 9:00.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Kucharczyk. Dobry Jezu…