1. Jezus ostrzega, że są sprawy, których nie wolno ani zaniedbać, ani przegapić. Że są spotkania, na które nie wolno się spóźnić. Nie liczmy nigdy na nawrócenie się pięć minut przed śmiercią, nie liczmy na niebo, do którego będzie można wkroczyć w ostatniej chwili przez uchylone okno, przez niedomknięte jeszcze drzwi. Do nieba się nie zakradniemy. Do nieba wchodzi się w orszaku Jezusa.

2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       PONIEDZIAŁEK – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników,
       ŚRODA – św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła,
       CZWARTEK – św. Małgorzatę Szkocką,
       PIĄTEK – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę,
       SOBOTA – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
       Życzenia.

3. Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

5. W przyszłą niedzielę dar serca przeznaczony jest na spłacenie I raty na nową dębową stolarkę w zakrystii.

6. Ks. Proboszcz dziękuje anonimowym ofiarodawcom z dar serca na ten cel.

7. Tak zwane „wypominki” w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 15:30.

8. Spotkanie formacyjne dla młodzieży klas III Gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w piątek o godz. 18:00.

9. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu: we wtorek od godz. 16:30 do godz. 17:30 oraz w piątek od godz.  8:00 do godz. 9:00.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Miłujcie się”.