FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2023-11-05 XXXI Niedziela Zwykła

 1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:

- w czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
- w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego,
- w sobotę – wspomnienie św. Marcina.
 
2. Wypominki połączone z różańcem za naszych zmarłych celebrujemy w listopadzie w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30; w kaplicy w Jamnicy w środy o godz. 17.00 a w niedziele przed Mszą świętą.
 
3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Zachęcamy do składania indywidualnych próśb na to nabożeństwo. Prośby można wrzucać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego lub przynosić do zakrystii.
 
4. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie formacyjne uczniów z klas VIII Szkół Podstawowych z Jamnicy i Zawady przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 
5. W czwartek prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 17.30.
 
6. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. O. Pio.
 
7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna  we wtorek i środę od godz. 16.00 do 17.00 i w piątek od godz. 8.00 do 9.00. Przypominamy, że kancelaria parafialna wraz z poczekalnią została przeniesiona w nowe, wyremontowane miejsce, a wejście do kancelarii  znajduje się obecnie przez drzwi od strony parkingu kościelnego i bramy wjazdowej.
 
8. Poza parafią będą celebrowane następujące Msze święte zamówione podczas pogrzebów: za śp. Henryka Szczurka od 13.11. (31 Mszy) odprawi w Warszawie ks. prałat Jarosław Mrówczyński.
 
9. Dziękujemy Wam za liczny udział w Uroczystość Wszystkich Świętych na nabożeństwie za zmarłych na naszym cmentarzu parafialnym i za złożone ofiary na utrzymanie Tarnowskiego Seminarium Duchownego.
 
10. Na naszym cmentarzu kilka dni temu zmodernizowane zostało nagłośnienie, by mogło objąć cały obszar cmentarza i służyć w czasie pogrzebów.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy podejmują trud zabierania ze sobą śmieci z grobów swoich bliskich. Prosimy nadal o utrzymanie i rozwijanie tego zwyczaju by zmniejszyć ilość wyrzucanych do kontenera szklanych zniczy, wypalonych plastikowych wkładów i sztucznych wiązanek. Jednorazowo nie jest to dla Was wielki wysiłek a znacząco pozwoliłby zmniejszyć ilość odpadów cmentarnych i powstałe oszczędności moglibyśmy przeznaczyć na kolejne dobre cele. Prosimy także by nie wrzucać do kontenerów doniczek z chryzantemami ale układać je obok na ziemi by je można było zebrać i wywieźć jako odpady biodegradalne. Liczymy na zrozumienie i pozostawiamy ten prośby pod waszą życzliwą uwagę.
 
11. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Adam Basiaga. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl