2023-10-29 XXX Niedziela Zwykła

1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:
- w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych,
- w czwartek – Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych,
- w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza.

2. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Będziemy spowiadać w kościele parafialnym w poniedziałek i wtorek od godz. 16.30 do 18.00.

3. Na ołtarzach bocznych znajdują się formularze wypominkowe. Zmarłych będziemy polecać w modlitwie prosząc o łaskę zbawienia podczas wypominków listopadowych i rocznych. Prosimy o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk
zmarłych oraz o zaznaczenie na formularzu, jeśli wypominki mają być odczytywane w kaplicy w Jamnicy. Wypominki można składać do skrzynki umieszczonej na ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

4. W środę w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 14.30 w kaplicy na naszym cmentarzu będą Nieszpory z kazaniem, a po nich procesja po cmentarzu z różańcem ofiarowanym za zmarłych. Ofiary składane w tym dniu do puszek przy wejściu na cmentarz przeznaczone są tradycyjnie w naszej diecezji na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Składamy Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

5. W czwartek będziemy przeżywali Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 6.00, 6.30, 8.00 i 18.00.

6. W pierwszych dniach listopada mamy możliwość zyskiwania odpustów zupełnych, codziennie tylko jeden odpust za jednego zmarłego. Odpusty możemy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. I tak:
- Od południa 1 listopada do północy 2 listopada można uzyskać odpust za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy, odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz spełnienie zwyczajnych warunków zyskania odpustu.
- Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie tam dowolnej modlitwy za zmarłych i spełnienie zwyczajnych warunków zyskania odpustu.

Do zwyczajnych warunków zyskania odpustu należą:
- stan łaski uświęcającej,
- wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego,
- Komunia święta
- oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Serdecznie zachęcamy do tej formy modlitwy za zmarłych. Od piątku (3 listopada) będziemy polecać modlitwie Kościoła naszych zmarłych podczas różańca z wypominkami.

7. Wypominki połączone z różańcem będziemy celebrować w listopadzie w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30; w kaplicy w Jamnicy w środy o godz. 17.00 a w niedziele przed Mszą świętą.

8. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź święta: w kaplicy w Jamnicy wyjątkowo w czwartek od 16.30 do 17.00; w kościele parafialnym: w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i w piątek podczas Mszy świętych porannych oraz od godz. 16.30 do zakończenia Mszy świętej o godz. 18.00. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na pierwszopiątkową Mszę świętą połączoną z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Składka zbierana w pierwszy piątek przeznaczona jest na cele misyjne.

9. W czwartek prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 17.30.

10. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w sobotę od godz. 8.30.

11. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 6.30 Grupa Małżeństw zaprasza na spotkanie modlitewne.

12. W poniedziałek podczas przedostatniego różańca prosimy dzieci o przyniesienie plansz z zebranymi naklejkami. Nagrody za gorliwy udział w nabożeństwach różańcowych rozdamy we wtorek.

13. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie otwarta tylko w piątek od godz. 8.00 do 9.00. We wtorek i środę kancelaria będzie zamknięta z powodu spowiedzi i z powodu Uroczystości Wszystkich Świętych.

Przypominamy, że kancelaria parafialna wraz z poczekalnią została przeniesiona w nowe, wyremontowane miejsce, a wejście do kancelarii  znajduje się obecnie przez drzwi od strony parkingu kościelnego i bramy wjazdowej na plebanię.

14. Poza parafią będą celebrowane następujące Msze święte zamówione podczas pogrzebów:

za śp. Genowefę Ogórek od 01.11. Msze św. gregoriańskie będzie celebrował w Kołobrzegu ks. Jerzy Libiński;

za śp. Jana Rolkę od 03.11. (20 Mszy) odprawi w Tarnowie ks. Marek Usarz.

15. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Henryk Szczurek. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00.