2015-11-15 - XXXIII Niedziela Zwykła

1. W centrum biblijnego opisu końca świata stoi Chrystus, wpisany przez swoje wcielenie w dzieje świata, będzie Chrystus także Tym, który te dzieje zakończy. Drugie przyjście Chrystusa, jakie mieć będzie miejsce w dniu ostatecznym, nie będzie już przyjściem na ratunek światu, ale na jego rozliczenie i sąd. Będzie to chwila wielkich i rozstrzygających o wszystko pytań. Co zrobiłeś ze swoim życiem. Komu Ty naprawdę służysz?

2. List Bpa Tarnowskiego na temat roli muzyki w liturgii z okazji jubileuszu 50-lecia działalności Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie

3. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:

WTOREK – Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę

ŚRODA – Bł. Karolinę Kózkówny, dziewicę i męczennicę, patronkę Ruchu Czystych Serc

CZWARTEK – Bł. Salomeę, zakonnicę

PIĄTEK – Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

SOBOTA – Ofiarowanie NMP

Życzenia…

4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 11.00 do grona ministrantów zostaną przyjęci kandydaci na ministrantów, natomiast od godz. 15.00 do 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Dar serca z dzisiejszej niedzieli przeznaczony jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Te dni w Krakowie będą poprzedzone tygodniem Misyjnym w parafiach. W Nowym Sączu będziemy gościć kilka tysięcy młodzieży z zagranicy. Na pozyskanie środków na ich przyjęcie został przygotowany projekt obywatelski nr 6 do Urzędu Miasta Nowy Sącz. Aby on przeszedł potrzebujemy drodzy parafianie waszego wsparcia w postaci wypełnienia Karty do głosowania. Te karty znajdują się w salce katechetycznej. Aby móc ją wypełnić trzeba mieć 18 lat, być zameldowanym w Nowym Sączu i znać swój PESEL. Karty te można wypełnić na miejscu lub zabrać do domu dla siebie i najbliższych i wypełnione dostarczyć w tygodniu do zakrystii bez wpisywania daty. W ciągu tygodnia będzie je można pobrać z zakrystii. Można głosować tylko na jeden projekt. Bardzo prosimy o pomoc w zdobyciu tych funduszy.

6. W imieniu wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – alumnów, sióstr zakonnych, profesorów i przełożonych – pragnę wyrazić podziękowanie za organizację kwesty na rzecz Seminarium. Wszystkim ofiarodawcom mówimy szczere „Bóg zapłać!” i zapewniamy o naszej wdzięcznej pamięci w modlitwie, zwłaszcza poprzez składaną codziennie w Waszych intencjach ofiarę Mszy świętej. Z braterską więzią w Chrystusie – ks. Andrzej Michalik Rektor

7. Ks. Proboszcz składa podziękowanie młodzieży naszego Gimnazjum, która z inspiracji Ks. Piotra przygotowała bardzo wymowną inscenizację religijno – patriotyczną z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Źródło, Miłujcie się, Ola i Jaś.