2020-08-02 niedziela

Podziękowania dla Księdza Prałata

Pralat KoterlaW czasie uroczystej Eucharystii wspólnota parafii Matki Bożej Bolesnej wyraziła swoją wdzieczność Księdzu Prałatowi Antoniemu Koterli za 22 lata pełnienia posługi Proboszcza. Lata te wypełnione były ogromem prac gospodarczych i remontowych, dzięki którym wygląd i funkcjonalność świątyni i jej otoczenia zmieniły się nie do poznania. Dbałość o materialną stronę świątyni, kaplic, parkingu, plebanii, cmentarza szły w parze z budowaniem duchowego wymiaru parafii. Przejawiało się to w szeregu ważnych inicjatyw duszpasterskich, angażujących społeczność parafialną. Składający podziękowania podkreślali serdeczność i życzliwość, kulturę i otwartość cechujące posługę proboszczowską Ks. Prałata.

Słowa podziękowania w imieniu Dekanatu Nowy Sącz Wschód złożył Ks. Dziekan Czesław Paszyński. Wyrazy wdzięczności pod adresem Księdza Prałata skierowali również m.in. przedstawiciele Rady Miasta Nowego Sącza i Osiedla Zawada, członkowie Klubów Seniora z Zawady i Jamnicy, młodzież i Liturgiczna Służba Ołtarza, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 16, przedstawiciele Chóru św. Jana Pawła II i Parafialnego Zespołu Młodzieżowego, członkowie Rady Parafialnej, przedstawiciele Róż Żywego Różańca. W imieniu Księży Rodaków słowa wdzięczności i uznania wypowiedział ojciec Władysław Bodziony, redemptorysta. Obecny na uroczystości ks. Paweł Rycyk CM wygłosił homilię ukazującą znaczenie posługi kapłana i pracy proboszcza w życiu każdej wspólnoty wiernych. Uroczystość zakończyły życzenia wyrażone wspólnym śpiewem licznie zebranych w kościele wiernych.

Ks. Prałat pozostaje w naszej parafii jako kapłan - emeryt, służąc swym bogatym doświadczeniem i pomocą duszpasterską.

Do wszystkich życzeń i podziękowań pod adresem Ks. Prałata dołącza również redakcja naszej strony parafialnej. Dziękujemy za wszelką pomoc i życzliwość okazywaną zawsze naszej Grupie Redakcyjnej i za troskę Ks. Prałata, aby za pośrednictwem internetu informacje o życiu parafii mogły docierać do jak najszerszego kręgu odbiorców. Życzymy wiele zdrowie, sił, ludzkiej życzliwości i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata kapłańskiego życia.

Zdjęcia z uroczystości w naszej galerii (kliknij tutaj).