1. W Ewangelii usłyszeliśmy dziś słowa Jezusa: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Ile razy słyszeliśmy już to wezwanie? Nawrócić się to znaczy dopuścić do głosu punkt widzenia Boga na wszelkie sprawy. Nawrócenie oznacza zgodę na zależność od Boga. Wtedy Królestwo Boże zaczyna rosnąć w nas.

2. W liturgii nowego tygodnia będziemy przeżywać:
       WTOREK – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu,
       ŚRODA – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie,
       PIĄTEK – wspomnienie św. Jana Bosko.

3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia gromnic. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Okażmy naszą wdzięczność Siostrom Służebniczkom Dębickim pracującym w naszej wspólnocie parafialnej w dniu Ich Święta np. przez modlitwę. W tym dniu przypada również 45. rocznica święceń biskupich Władysława Bobowskiego, biskupa seniora.

4. Wizyta u chorych z posługą sakramentalną ze względu na to, że rozpoczęły się ferie zimowe i księża nie mają zajęć w szkołach będzie w lutym nie w pierwszą sobotę miesiąca ale w pierwszy piątek (7 lutego).

5. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Odwiedziliśmy drugą cześć parafii w której nie było wizyty duszpasterskiej w ubiegłym roku. Z racji licznego przybywania w niektórych rejonach parafii nowych domów i mieszkańców, a także w związku z prośbami Parafian, aby wizytę duszpasterską rozpoczynać w późniejszych godzinach, a także kończyć ją we wcześniejszych godzinach niż było to w poprzednich latach, musieliśmy podzielić wizytę duszpasterską w parafii na dwie części. W intencji Parafian u których nie było wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie odprawimy Msze Święte.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w środę w godz. od 8.00 do 9.00 i w piątek w godz. od 16.30 do 17.30. Kancelaria dla narzeczonych czynna w czwartek w godz. od 17.00 do 19.00.

7. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Roman Zaczyk. Dobry Jezu…