FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2023-11-19 XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
- w wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
- w środę – wspomnienie św. Cecylii,
- w piątek – wspomnienie św. męczenników z Wietnamu - Andrzeja i Towarzyszy.

2. Wypominki połączone z różańcem za naszych zmarłych celebrujemy w listopadzie w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30; w kaplicy w Jamnicy w środy o godz. 17.00 a w niedziele przed Mszą świętą.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Zachęcamy do składania indywidualnych próśb na to nabożeństwo.

4. W czwartek prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 17.30.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych, w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 9.30 a w kaplicy w Jamnicy po Mszy św. o godz. 8.00.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie otwarta we wtorek i środę od godz. 16.00 do 17.00 i w piątek od godz. 8.00 do 9.00. Przypominamy, że kancelaria parafialna wraz z poczekalnią została przeniesiona w nowe miejsce, a wejście do kancelarii  znajduje się obecnie przez drzwi od strony parkingu kościelnego i bramy wjazdowej na plebanię.

7. Poza parafią będą celebrowane następujące Msze święte zamówione podczas pogrzebów:

za śp. Jana Rolkę od 22.11. (31 Mszy) odprawi w Warszawie ks. Andrzej Legutko;

za śp. Bogusławę Poręba od 24.11. (11 Mszy) odprawi w Tarnowie ks. Marek Usarz;

za śp. Agatę Liber od 25.11. (34 Msze) odprawi w Kaliszu ks. prof. Dariusz Kwiatkowski.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy podejmują trud zabierania do domu śmieci z grobów swoich bliskich. Prosimy nadal o utrzymanie i rozwijanie tego zwyczaju by zmniejszyć ilość wyrzucanych do kontenera szklanych zniczy, wypalonych plastikowych wkładów i sztucznych wiązanek. Jednorazowo nie jest to dla Was wielki wysiłek a znacząco pozwoliłby zmniejszyć ilość odpadów cmentarnych. Prosimy także by nie wrzucać do kontenerów doniczek z chryzantemami ale układać je obok na ziemi by je można było zebrać i wywieźć jako odpady biodegradowalne. Liczymy na zrozumienie i pozostawiamy te prośby pod waszą życzliwą uwagę.

9. Z okazji Światowego Dnia Ubogich Caritas Diecezji Tarnowskiej poprzez parafie w naszej diecezji organizuje dwie akcje charytatywne – Napełnij torbę miłosierdzia i Chlebki miłosierdzia. Włączając się w te akcje możemy wspomóc ludzi biednych i potrzebujących. Torby zostały wyłożone w przedsionku kościoła. Można je zabrać i wypełnić artykułami spożywczymi, a potem przynieść do zakrystii. Caritas parafialna rozdzieli złożone dary potrzebującym z naszej parafii. Dzisiaj można włączyć się także w akcję „Chlebki miłosierdzia”. Chlebki miłosierdzia znajdują się w koszu w przedsionku kościoła przy skarbonie na ofiary. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

10. W przyszłą sobotę 25 listopada wyrusza nasza parafialna pielgrzymka do Łagiewnik i do klasztoru Karmelitów bosych w Czernej. Wyjazd z placu obok sklepu Groszek w Jamnicy o godz. 6.30 a z parkingu przy cmentarzu parafialnym o godz. 6.45.

11. Również w najbliższą sobotę na Mszy św o godz. 18.00 odbędzie się przyjęcie nowych chłopców do grona ministrantów naszej parafii

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl