2017-05-14 V Niedziela Wielkanocna

1. Wczoraj przypadła dokładnie setna rocznica pierwszego objawienia się Matki Bożej Fatimskiej dzieciom, które 13 maja 2000 roku beatyfikował Jan Paweł II, a papież Franciszek kanonizował je wczoraj. 13 maja również   minęła kolejna rocznica zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II.

2. List Episkopatu Polski o Fatimie.

3. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       PONIEDZIAŁEK – Św. Zofię, wdowę i męczennicę
       WTOREK – Św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Obejmijmy Go naszą modlitwą.
       CZWARTEK – Św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera
       Życzenia

4. Stowarzyszenie „ORION” dzięki zgodzie wyrażonej przez Bpa diecezjalnego Andrzeja Jeża będzie przeprowadzało w dniu 28 maja 2017 roku zbiórkę, której celem będzie uzyskanie środków finansowych na operację i rehabilitację dla Wiktorii Budzyń oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek.

5. Ks. Proboszcz dziękuje kolejnym anonimowym ofiarodawcom za dar serca przeznaczony na generalny remont organów w naszym kościele parafialnym, oraz Członkiniom Róży p. Elżbiety Hasior (400 zł.)

6. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 15.30

7. V Niedziela Wielkanocy przypadająca po Sakramencie Bierzmowania i rocznicy I Komunii św. jest okazją, by podziękować wszystkim osobom aktywnie włączającym się w przeżycie Wielkiego Postu i Wielkanocy 2017 r. Dlatego Ks. Proboszcz dziękuje Ks. Sławomirowi za tegoroczne kazania pasyjne. Księżom Krzysztofowi, Sławomirowi i Piotrowi za śpiew wielkopiątkowej pasji, liturgię Wielkiego Tygodnia i cierpliwą posługę w konfesjonale. Panom Janowi Kosowi, Henrykowi Czerneckiemu, Zdzisławowi Sekule i Andrzejowi Legutko za śpiew Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową, Młodzieżowemu Zespołowi Muzycznemu na ręce p. Marcina Sarny     za piękne liturgiczne śpiewy Wielkiego Tygodnia; Chórowi Jana Pawła II za oryginalna Drogę Krzyżową, Siostrze Terezjanie i Młodzieżowej Grupie Teatralnej za Misterium Męki Pańskiej a p. Marii Majocha za stroje do tego Misterium, p. Stanisławowi Szarkowi za kolejną wersję „Grobu Pańskiego”; Siostrom za „Ciemnicę” i dekorację kwiatową, Grupom modlitewnym z parafii, Różom Różańcowym za adorację i dar modlitwy; Nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii za posługę eucharystyczną, Pielgrzymom do Kalwarii Zebrzydowskiej za dar modlitwy w intencji naszej parafii, Służbie Liturgicznej Ołtarza na ręce ceremoniarzy, Redakcji „Stabat Mater” i wszystkim troszczącym się o kościół parafialny. Ksiądz Proboszcz dziękuje także Księżom Sławomirowi i Krzysztofowi oraz Siostrze Michale za przygotowanie i organizację rocznicy I Komunii św., a Ks. Piotrowi za przygotowanie i organizację sakramentu Bierzmowania. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim Parafianom, Gościom, którzy włączyli    się w nabożeństwa Wielkiego Postu i Uroczystości Wielkanocy  i współtworzyli atmosferę tych dni.

8. Małopolskie Centrum Kultury „SOKÓŁ” zaprasza na pokaz filmu pt. „Teraz i w godzinę śmierci” do kina SOKÓŁ w Nowym Sączu. Jest to wielka, epicka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy modlitwa. Najbliższe przedpremierowe seanse: 13 – 14 maja: godz. 10.00 i 18.00; a 15,17 i 18 maja godz. 18.00

9. W związku z wizytacją katechetyczną (przed wizytacją kanoniczną) kancelaria parafialna czynna będzie wtorek od godz. 16.30 do 17.30 i piątek od godz. 8.00 do 9.00

10. Pielgrzymka do Sanktuarium Fatimskiego w Zakopanem i Gaździny Podhala w Ludźmierzu 20.05.2017. Zgłoszenia u p. Jana Kosa lub w zakrystii.

11. 20 maja 2017 w sobotę w Szkole Podstawowej w Jamnicy od godz. 15.00 odbędzie się Piknik rodzinny pod hasłem „Cudownych rodziców mam”.

12. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Źródło, Miłujcie się, Ola i Jaś

13. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zygmunt Rogoziński i śp. Andrzej Bogdański, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek 16.05.2017r. o godz. 14.30 Różaniec, o godz. 15.00 Msza św. Dobry Jezu …