FaceBookTwitterGoogle+

Msze święte

Kościół Parafialny
Niedziele i święta
6.30,  8.00,   9.30
11.00, 12.30, 16.00
Dni powszednie
6:00, 6:30, 18:00


Kaplica w Jamnicy

Niedziela - 8:00
Środa - 17.00
I piątek - 6.45


Kaplice w Domach
Pomocy Społecznej

Niedziela - 12:15

Pozostałe  Msze św.
Kancelaria Parafialna

Konto parafialne

84 8805 0009 0043 4437 2000 0010
Łącki Bank Spółdzielczy

Liturgia na dzisiaj

img2

2024-06-09 X Niedziela Zwykła

 1. Kościół w liturgii nowego tygodnia będzie obchodził:

- we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,
- w środę – wspomnienie bł. Romana Sitki, męczennika,
- w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, doktora kościoła,
- w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

2. W przyszłą niedzielę 16 czerwca przypada 25 rocznica kanonizacji św. Kingi i pobytu w Starym Sączu papieża Jana Pawła II. W tym dniu będziemy przeżywać w Starym Sączu Diecezjalne Święto Rodziny. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

3. W środę o godz. 18.00 celebrujemy nowennę do Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Zachęcamy do składania indywidualnych próśb na to nabożeństwo.

4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00 do 18.00.

5. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie.

6. W piątek o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. O. Pio.

7. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej zbierane są w naszej diecezji ofiary do puszek przeznaczone Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

8. W czerwcu Nabożeństwo ku czci NSPJ celebrujemy w dni powszednie po Mszy świętej o 18.00 a w niedziele po Mszy świętej o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w środę w godz. od 16.00 do 17.00. oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00. Kancelaria dla narzeczonych będzie otwarta w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

10. Przypominamy że zgodnie z postanowieniami V Synodu Diecezji Tarnowskiej, przygotowanie do I Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które uczą się w szkołach podstawowych poza naszą parafią (poza Szkołą Podstawową nr. 16 i Szkołą Podstawową w Jamnicy) i w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

11. W sobotę 15 czerwca o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej w Jamnicy odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem "Rodzina jest wszystkim". Dyrektor szkoły i społeczność szkolna serdecznie zapraszają do udziału.

12. W sobotę 29 czerwca organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sandomierza, Sulisławic i Chorzelowa. Koszt wyjazdu z posiłkiem i ubezpieczeniem wynosi 250 zł. Zapisy i wpłata w zakrystii. Szczegóły podajemy na ogłoszeniu w gablotach parafialnych.

13. W ubiegłym tygodniu prowadzone były prace przy wyrównaniu parkingu przed kościołem. Przy tej okazji przypominamy, że jest to teren parafialny, a więc ma konkretnego właściciela, i podkreślamy że jest przeznaczony do parkowania samochodów osobowych dla uczestników nabożeństw w kościele i odwiedzających cmentarz parafialny, a nie ogólnodostępny parking dla każdego pojazdu. Prosimy by zwracać uwagę na wjeżdżające samochody ciężarowe, inne pozostawiane na dłużej pojazdy bez zgody parafii, czy osoby niszczące utwardzenie parkingu lub wyrzucające śmieci.

Każdy parafianin powinien się czuć współodpowiedzialny za to miejsce.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymsko-Katolicka
Matki Bożej Bolesnej 
w Nowym Sączu - Zawadzie

ul. Kręta 1, 33-300 Nowy Sącz
tel.: 18 443 96 79
e-mail: kancelaria@parafiazawada.pl