SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

1. Rodzice po urodzeniu dziecka powinni zgłosić je do chrztu jak najszybciej w parafii zamieszkania rodziców. Powinni przynieść:
- Akt urodzenia dziecka z USC,
- Nazwiska i imiona oraz adresy zamieszkania chrzestnych.

2. Chrzest udzielany jest w każdą I i III niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godz. 12.30.

3. Dziecko ma prawo do uroczystego chrztu w kościele parafialnym, gdyż staje się wtedy Dzieckiem Bożym, członkiem Chrystusowego Kościoła i członkiem wspólnoty parafialnej.

4. Rodzice chrzestni mieszkający poza parafią dostarczają od swego księdza proboszcza zaświadczenie o tym, że są katolikami wierzącymi i praktykującymi.

5. Rodzice, chrzestni, najbliższa rodzina powinni w intencji dziecka ochrzczonego przyjąć Komunię święta podczas Mszy świętej, którą uroczyście ofiarujemy za nowych parafian.

6. Filmować i zdjęcia wykonać może tylko jeden kamerzysta (fotograf) uprawniony, czyli posiadający dokument z Kurii Diecezjalnej, po wcześniejszym zgłoszeniu się w zakrystii.

ŚWIADKIEM CHRZTU ZGODNIE Z PRAWEM KANONICZNYM

1. Nie mogą być osoby niewierzące.
2. Nie mogą być osoby niepraktykujące wiary katolickiej.
3. Nie mogą być osoby bez sakramentu bierzmowania.
4. Nie mogą być osoby żyjące w konkubinacie, związku cywilnym lub tzw. partnerskim.
5. Nie mogą być osoby innych religii.