1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina, że w naturze naszej jest jakaś dążność do wynoszenia się nad innych. W oczach tego świata wielkość człowieka jest zależna od ilości ludzi, nad którymi panuje, którzy mu służą. W oczach Boga jest odwrotnie. Wielkość człowieka zależy od ilości ludzi, którym on służy.

2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       PONIEDZIAŁEK – Św. Jana Pawła II, papieża.

3. W dzisiejsza niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny. W Kościele polskim dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny a więc czas szczególnej modlitwy za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych. Dar serca przeznaczony jest na działalność misyjną.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17:15, a w niedziele o godz. 15:30. W kaplicy w Jamnicy w dni powszednie o godz. 17:00,    a w niedziele po Mszy św.

5. W piątek 26.10.2018r. zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas III Gimnazjum z Zawady i klas VIII z Jamnicy i Zawady wraz z rodzicami na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 17:15.

6. Małżeństwa z naszej parafii zapraszają na Adorację Najświętszego Sakramentu która rozpocznie się o godz. 19:00 w piątek 26.10.2018r.

7. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki wypominkowe. Naszych zmarłych będziemy polecać modlitwie Kościoła wypraszając łaskę wiecznego zbawienia podczas wypominków listopadowych i rocznych oraz w czasie Mszy św. odprawianej każdego miesiąca za zmarłych wypominanych w kościele parafialnym i w kaplicach. Prosimy o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz zaznaczenie czy mają być to wypominki roczne czy listopadowe. Prosimy również o zaznaczenie na kartce jeśli wypominki mają być w kaplicy w Jamnicy.

8. 28.10.2018r. (tj. w niedzielę) odbędzie się odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego połączone z przysięgą sądeckich Strzelców Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12:15 Mszą św. w kościele pw. Św. Kazimierza.

9. 31.10.2018r. (tj. w środę) odbędzie się uroczystość religijna i patriotyczna związana ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości i stuleciem sformowania 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10:00 w kościele pw. Św. Kazimierza. Po niej na murach Baszty Kowalskiej odsłonięta zostanie odtworzona tablica z nazwiskami żołnierzy Strzelców Podhalańskich poległych w walkach o odzyskanie niepodległości przez Polskę w latach 1918 – 1920.

10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę od godz. 16:30 do godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 8:00 do godz. 9:00. Kancelaria dla narzeczonych czynna będzie w czwartek od godz. 17:00 do godz. 19:00.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Miłujcie się.