2023-01-06 piątek

Kolęda Misyjna

koledamisyjna2022Uroczystość Objawienia Pańskiego była w naszej parafii okazją do modlitwy w intencjach dzieła misyjnego Kościoła. Obejmowaliśmy nią szczególnie misjonarzy Diecezji Tarnowskiej, którzy w wielu  krajach świata głoszą Dobrą Nowinę i służą lokalnej ludności poprzez wspieranie edukacji, działalność medyczną czy inicjatywy służące poprawie warunków życia.

W kościele parafialnym młodzież z Grupy Apostolskiej oraz dzieci ze Scholi Parafialnej prezentowały przygotowane scenki kolędnicze, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej w Jamnicy kolędowali w terenie, odwiedzając domy parafian. Szczególnie uroczysty charakter miała w tym dniu Msza św o 11.00, podczas której  do naszego kościoła przybył barwny, rozśpiewany orszak aniołów, pastuszków, kolędników oraz Trzej Królowie niosący swe dary Dzieciątku. Czytaniem, śpiewem i procesją z darami ubogacili oni świąteczną liturgię.

Cale to piękne i służące misjom dzieło było możliwe dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób.  Siostra Rachela, siostra Monika, animatorki i niezawodni rodzice dzieci ze scholi, ks. Dawid Basta, ks. Marcin Gadziała i Grupa Młodzieżowa, Pan Organista – wszyscy oni włożyli mnóstwo wysiłku, aby ten dzień w naszej wspólnocie był przeżyty szczególnie i by zaowocował ofiarnością duchową i materialną – bo wciąż tak wiele jest serc, które czekają na Ewangelię.

Zdjęcia w naszej galerii (kliknij tutaj).