2016-01-10 niedziala
Jasełka w wykonaniu gimnazjalistów

2016-01-10 Jasełka gimnazjalistówW niedzielę, 10 stycznia 2016 roku po Mszy św. o godz. 16:00 młodzież gimnazjalna naszej parafii przedstawiła jasełka.  Przed oczami widzów pojawiały się różne postacie, by przedstawić swój punkt widzenia na najważniejsze sprawy: dobro i zło, sens życia, miłość. Ich wystąpienia były krótkie i treściwie, tak jak to jest przyjęte w naszym pełnym pośpiechu życiu. "Motywem przewodnim przedstawienia była radość" - wyjaśnia ksiądz Piotr, opiekun grupy i współtwórca scenariusza.

Tu można zobaczyć zdjęcia.

Do niej nawiązywała muzyka "Ody do radości" wpleciona w inne, ciekawe utwory, które stanowiły tło muzyczne przedstawienia. "Bo po to są te święta, abyś uwierzył, że miłość jest największą cnotą.", "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu", "Czy przeze Jezus przychodzi na świat?" - to tylko kilka zapamiętanych zdań. Na pewno niejedno z nich poruszyło serca widzów.

Licznie zgromadzeni widzowie długo oklaskiwali ciekawy, wartko toczący się spektakl i jego młodych wykonawców. Dziękujemy!

Po występie udało nam się chwilę porozmawiać z księdzem Piotrem.

Od kiedy młodzież przygotowywała jasełka?
Ks. Piotr: Jasełka przygotowywaliśmy od listopada, zaczęliśmy zaraz po spektaklu z okazji Święta Niepodległości.
Czy młodzież chętnie podjęła nowe wyzwanie?
Ks. Piotr: O tak, w przedstawieniu brało udział ok. 30 osób. Bywało, że próby odbywały się po godzinie 20:00.
Skąd wziął się scenariusz?
Ks. Piotr: Napisaliśmy go razem z przyjacielem, księdzem - poetą. Oczywiście inspiracją były inne jasełka i teksty dostępne w Internecie.
Jakie są plany grupy teatralnej?
Ks. Piotr: Myślimy o spektaklu związanym z kolejnymi Świętami.

Prosimy o cytat, który możemy sobie zabrać na drogę.
Ks. Piotr: "Najważniejsze jest to, aby w naszych sercach narodziła się miłość"

Dziękujemy za rozmowę.

(oprac. kp)