1. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia będzie przeżywał:
       ŚRODA – św. Brata Alberta Chmielowskiego,
       PIĄTEK – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
       SOBOTA – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż w obecnej sytuacji utrzymuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej w niedziele i święta nakazane tylko dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19.

3. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, a dziś po Mszy świętej o godz. 16.00. W czwartek procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków, ziół, kwiatów i błogosławieństwo dzieci. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, gdyż będziemy adorować Pana Jezusa w czasie procesji eucharystycznej.

4. W piątek ze względu na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 pierwsza grupa dzieci będzie przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, by Parafianie, którzy nie są związani z dziećmi komunijnymi skorzystali w tym dniu z innych Mszy świętych. Otoczmy naszą modlitwą dzieci przygotowujące się do tej uroczystości, oraz ich rodziny, aby z radością i wiarą mogły przeżyć to wydarzenie.

6. Dzieci, które w najbliższą niedzielę przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie we wtorek na godz. 19.00.

7. W ostatnią sobotę podczas Mszy świętej z udzieleniem sakramentu bierzmowania Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż poświęcił witraże i stacje Drogi Krzyżowej w naszym kościele. Ks. Biskup wprowadził również do naszego kościoła relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które uzyskaliśmy od Archidiecezji Warszawskiej. Wydarzenie to zbiegło się z przypadającą w tym miesiącu 10. rocznicą beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. To już szóste relikwie świętych i błogosławionych w naszym kościele. Oddając cześć relikwiom świętych i błogosławionych Kościół czci przede wszystkim samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał przez ręce ludzi, których prowadził ku uświęceniu siebie i innych, a którzy ufnym i pełnym zawierzenia sercem w gorliwości wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie. Ufamy, że obecność relikwii ks. Jerzego w naszym kościele pozwoli wyprosić wiele łask Bożych za jego przyczyną i przyniesie obfite owoce w życiu duchowym naszej parafii. Jednocześnie dziękujemy młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania oraz ich rodzicom za ufundowanie relikwiarza.

8. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę w godz. od 16.00 do 17.00.

9. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny i Miłujcie się. Gazety są do nabycia w sali obok zakrystii.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Józef Bodziony, Franciszek Mirek i Józefa Migacz, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek – godz. 13.00 – Różaniec, godz. 13.30 – Msza święta. Dobry Jezu..