1. Dzisiaj mija pięćdziesiąt dni od zmartwychwstania Jezusa. Tego dnia Maryja i uczniowie zgromadzeni w Wieczerniku otrzymali Ducha Świętego. Wierzymy, że również i do nas Bóg posyła Ducha Świętego. Wołajmy z wiarą: Przyjdź, Duchu Święty! I pozwólmy Mu działać w naszym życiu.

2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia będzie przeżywał:
       PONIEDZIAŁEK – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,
       ŚRODA – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników,
       CZWARTEK – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
       PIĄTEK – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
       NIEDZIELA – uroczystość Najświętszej Trójcy (zakończenie czasu Komunii świętej wielkanocnej).

3. Decyzją władz państwowych zostały zniesione limity uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, ale nadal pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa w kościele oraz zachowania dystansu. Z tego obowiązku zwolnieni są księża sprawujący kult religijny, czynności lub obrzędy religijne.

4. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż z dniem 1 czerwca br. odwołuje udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuje dyspensę dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura) oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19.

5. Ksiądz Biskup zezwala duszpasterzom na odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, o ile w obecnej sytuacji epidemii sami wierni o to poproszą. Chorych, którzy zostaną zgłoszeni odwiedzimy z posługą sakramentalną w Zawadzie i Jamnicy w najbliższy piątek od godz. 9.00.

6. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec po Mszy świetej wieczornej.

7. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze święte w piątek: w kościele parafialnym o godz. 6.00, 6.30 i 18.00; w Jamnicy o godz. 6.45. Spowiedź w Jamnicy w środę o godz. 16.30, w kościele parafialnym: w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i w piątek od godz. 6.00 oraz od godz. 16.30 do nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00. W czwartek z racji spowiedzi prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.

8. Ministrantów i lektorów zapraszamy, oczywiście za zgodą rodziców, do służenia w czasie Mszy świętych i nabożeństw.

9. Kancelaria parafialna czynna po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty (18 443 96 79).

10. Zachęcamy do lektury czasopism: Gość Niedzielny, Miłujcie się i Mały Gość Niedzielny. Gazety są do nabycia w sali obok zakrystii.

11. W parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu w dniach 08.06. – 17. 06.2020 r. będzie przeprowadzony Kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Konferencje będą głoszone w Sali Wieczernika, Domu katechetycznego z zachowaniem zarządzeń sanitarno-epidemiologicznych. Więcej informacji i zapisy na kurs pod nr tel. 692 – 252 - 191