1. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym: od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00. Nabożeństwo majowe w kaplicy w Jamnicy jest tylko w środy i niedziele po Mszy świętej.

3. Kancelaria parafialna czynna tylko w bardzo pilnych sprawach po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty (18 443 96 79).

4. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników liturgii nie wszyscy mogą uczestniczyć we Mszy świętej niedzielnej, dlatego zapraszamy na Mszę świętą lub nabożeństwo majowe w dni powszednie – można wtedy skorzystać ze spowiedzi świętej.

5. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Zgodnie z rozporządzeniem z tego obowiązku zwolnieni zostali księża sprawujący kult religijny, czynności lub obrzędy religijne. Prosimy o zajmowanie miejsc na całym kościele i zachowanie dystansu stojąc w kolejce do spowiedzi czy podchodząc do Komunii Świętej oraz o skorzystanie z płynu do dezynfekcji dłoni wchodząc do kościoła. Informujemy również, że my księża pomimo zwolnienia z obowiązku zakrywania ust i nosa dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas spowiedzi używamy maseczek. Na kratkach konfesjonałów jest również umieszczona folia ochronna.

6. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kościele oprócz osób sprawujących kult religijny, jednorazowo może uczestniczyć w nabożeństwach 60 osób, a w kaplicy w Jamnicy 15 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w Mszy świętej mają osoby związane z zamówioną intencją lub - w przypadku Mszy pogrzebowej - najbliższa rodzina. Pozostałe osoby mogą w niej uczestniczyć w miarę wolnych miejsc. Wierni wpuszczani są do kościoła około 10 minut przed nabożeństwem. Wejście od strony zakrystii. Prosimy, aby osoby, które mają zamówioną intencję mszalną oczekiwały przy wejściu do zakrystii 15 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej!

7. Na prośbę Parafian, którzy chcą wesprzeć utrzymanie naszej parafii, udostępniamy numer rachunku bankowego parafii: 84 8805 0009 0043 4437 2000 0010 - Łącki Bank Spółdzielczy. Ofiary przeznaczone będą na utrzymanie naszego kościoła, kaplicy w Jamnicy, cmentarza (rachunki za gaz, energię elektryczną, wodę, wywóz odpadów komunalnych, wynagrodzenie pracowników kościelnych, itp.). Dziękujemy za dar serca na te cele składany w kościele czy przelewem na konto parafii.

8. Biskup Tarnowski udziela diecezjanom dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania oraz przypomina, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny jest zobowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się najszybciej jak będzie to możliwe.