1. Chrystus zaprasza na swą ucztę. Osobista odpowiedź wymaga czasem rezygnacji z innych, atrakcyjnych przyjęć i spotkań. Odpowiedź na zaproszenie wymaga zaangażowania się, a nie tylko „odstania” na uczcie. Wymaga tez „szkoły” sprawiedliwości, zgody z Bogiem i ludźmi, by móc razem z nimi ucztować.

2. Kościół w liturgii rozpoczętego tygodnia wspomina:
       PONIEDZIAŁEK – Św. Jadwigę Śląską
       WTOREK – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
       ŚRODA – Św. Łukasza Ewangelistę, Patrona Służby Zdrowia
       PIĄTEK – Św. Jana Kantego, prezbitera
       SOBOTA – Bł. Jakuba Strzemię, biskupa
       Życzenia.

3. Dzisiaj zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzane jest w kościołach w Polsce badanie niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).

4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, tygodnia szczególnej modlitwy za misje i misjonarzy. Dar serca z tej niedzieli przeznaczony jest na potrzeby misji.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.15, w niedzielę o 15.30. W Jamnicy w ciągu tygodniu o godz. 17.00, w niedzielę   po Mszy św. o godz. 8.00

6. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki wypominkowe. Naszych zmarłych będziemy polecać modlitwie Kościoła wypraszając łaskę wiecznego zbawienia podczas wypominek listopadowych i rocznych oraz w czasie Mszy św. odprawianej każdego miesiąca za zmarłych wypominanych w kościele parafialnym i w kaplicy. Prosimy o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk zmarłych oraz zaznaczenie czy maja być to wypominki roczne czy listopadowe. Prosimy również o wypisanie na kartce jeśli wypominki mają być w kaplicy w Jamnicy.

7. W piątek 20.10.2017r. na nabożeństwo różnicowe i Mszę św. zapraszamy młodzież klas VI i VII Szkoły Podstawowej z Jamnicy i Zawady oraz klasy II Gimnazjum z Zawady przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.

8. Msza św. dla wszystkich Pracowników Sądeckiej Służby Zdrowia zostanie odprawiona 22.10.2017r. (tj. niedziela) o godz. 15.15 w kościele pw. Św. Kazimierza w Nowym Sączu.

9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek i środę w godz. od 16.30 do 17.30 oraz piątek w godz. od 8.00 do 9.00

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.